PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=454147}
7,7 698
ocen
7,7 10 1 698
The Spectacular Spider Man
powrót do forum serialu The Spectacular Spider-Man

Nie rozumiem, jak mogli to zdjąć? To było dużo lepsze i zabawniejsze niż przeładowane i męczące Ultimate. Szczerze, pod względem scenariusza, niszczy nawet Spider-Man TASM (ustępuję złożonością kreski, z drugiej strony animacja jest lepsza). Sprytniej wprowadza kolejnych przeciwników, a konstrukcja fabuły jest płynna i spójna. W dodatku świetnie oddaje ducha Pająka. Jego dziwsny miks ciapowatości i zawadiackości.
Ja nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem, dlaczego Marvel i okolice tak regularnie niszczą pająka - dają mu głupsze animacje, scenarzystów, którzy kompletnie nie rozumieją postaci (Dan Slott, pozdrawiam Cię z tego miejsca).

ocenił(a) serial na 9
sosniak

Serial jest od Sony, więc może tu tkwi problem.

ThePinkFin

Tak, pogooglałem - i w tym problem, że jest od Sony, pojawiły się szachry machry w kwestiach prawnych... ALE! Serial nie ma statusu "Cancelled". Jest po prostu zawieszony w próżni.

ocenił(a) serial na 9
sosniak

Sugerujesz, że teraz, gdy Marvel i Sony dogadali się w sprawie filmowego Spidey'ego, jest szansa, by powstał sezon 3? To by było wspaniałe, bo mam spektakularny niedosyt tego serialu i smutno mi, że ostatni odcinek skończył się w jeszcze gorszym momencie niż "Spider-Man: TAS".

ThePinkFin

To tylko moje spekulacje, wynikające z tego, że serial nie został oficjalnie "uwalony". Ba, z tego, co wiem, miał nawet przyzwoitą oglądalność. Damn, Kacze Opowieści wracają po 25 latach. Motomyszy dostały kolejny sezon po kilkunastu latach (ok, nie był rewelacyjny, ale dawał radę, mimo słabej kreski). Można. :)

Spider-man TAS miało przynajmniej jakąś puentę. To tak mogło się skończyć i szlus. Choć ja akurat nie przepadam za multiwymiarowymi podróżami i konfliktami na galaktyczną skalę, jeśli wrzuca się w nie bohaterów z ulicy (nawet jeśli Spider wyciska na ławce więcej niż dwóch dowolny członków X-men). W Spectacularze rzeczywiście zostawiono cliffhanger w tak bolesnym momencie, że ojaaaa. W dodatku mogły na nas czekać wszystkie te bolesne momenty jak śmierć Gwen. Jestem ciekaw, jak twórcy by do tego podeszli.

BTW, świetny avatarek <choć ja wolę drugiego Scarleta, ale pierwszy to było coś ; ) >

ocenił(a) serial na 9
sosniak

Kiedyś "Mega Spider-Man" musi się skończyć. Wtedy może dokończą "Spectaculara...". Wszystkie zmiany wprowadzili w tak genialny sposób, że aż nie bolało, ale taki Harry Venomem? Zgroza, dobrze, że teraz jest Agent Venom. Tak w ogóle to lubię, jak Pete chodzi do szkoły, bo są pokazane jego relację ze znajomymi, a w "Mega..." to zaniedbali.

Dzięki, ustawiłem go, zanim dowiedziałem się o tym drugim, a nie chce mi się zmieniać, bo i tak wchodzę często tylko, gdy prowadzę konwersację, a tak na ogół to rzadko.

ThePinkFin

Nie, spoko, oryginalny Scarlet jest zawsze na propsach, za nieśmiertelny bezrękawnik z kapturem. :D

sosniak

Wiem, że to stary wątek ale spróbuję sprostować kilka rzeczy. Spectacular został zawieszony bo Disney wykupił prawa do tworzenia animacji o Pająku. ALE prawa do spectaculara wciąż pozostały u Sony. Wyszło więc na to, że Sony nie może produkować Spectaculara bez dogadania się z Disneyem a Disney nie może kontynuować Spectaculara bo prawa do niego ma Sony. Ponadto Disney musiałby płacić Sony za produkowanie następnych sezonów co oczywiście jest dla Disneya bez sensu bo ma on własne studio. Więc kreskówka jest tak jak napisałeś zawieszona w próżni... Co jest wielką szkodą bo to jedna z najlepszych adaptacji komiksowych - a już z pewnością najlepsza adaptacja Pająka, lepsza nawet od tych filmowych z Homecoming na czele. Jako ciekawostkę podam, że główny scenarzysta serii, Greg Weisman, planował stworzyć 65 odcinków czyli 5 sezonów, które rozgrywałyby się za licealnych czasów Parkera a następnie planował filmy direct to dvd z kategorią PG13, które podejmowałyby się nieco poważniejszych tematów (jak chociażby śmierć Gwen). Niestety... Pieniądz rządzi i Disney zawiesił serial. Najsmutniejsze jest to, że z 65 planowanych odcinków dostaliśmy jedynie 26 - to nawet nie jest połowa! Ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnia. Samuraj Jack dostał 5 sezon po 11 latach, Young Justice dostało sezon 3 choć mało kto w to wierzył, może i jest jeszcze nadzieja dla Spectacular Spider-Mana? Nam jako fanom pozostało jedynie kupowanie serialu na Blu-Rayu/DVD i utrzymywaniu go przy życiu tak, żeby zauważyli to "ludzie z góry" ;).

ocenił(a) serial na 9
ThePinkFin

Właśnie nie.Problem tkwi w tym że serial nie nawiązywał do Avengersów.Ludzie chcieli zrobić animowane uniwersum marvela a SSS nie nawiązywał do { jak pisałem} do Avengersów więc go skasowali.

ocenił(a) serial na 9
roman876

Moim zdaniem to bzdura. Serial miał tak wspaniały scenariusz, że żaden Avenger nie był tam w ogóle potrzebny.

ocenił(a) serial na 9
ThePinkFin

Też uważam że to głupota,ale to jednak prawda.I co zrobić

ocenił(a) serial na 9
roman876

Ten serial jest na 2. miejscu wśród Spider-produkcji wg użytkowników tej strony. Tu musi być coś więcej niż brak Avengerów, chociażby wcześniej wspomniane przez sosniaka kwestie prawne.

ocenił(a) serial na 9
ThePinkFin

Rzeczywiście w tym co mówisz masz rację,bo też nie wierzę coś żeby to chodziło tylko o Avengersów,ale na szczęście jest jeszcze Ultimate :)

ocenił(a) serial na 9
roman876

Ultimate nie zrobił tego, co jego komiksowy odpowiednik - zatracił w sobie to, kim Spider-Man tak naprawdę jest, uważam, że ten serial jest kiepski, ale najlepszy z pozostałych.

ocenił(a) serial na 9
ThePinkFin

Jak dla mnie może być

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones