PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9695}
6,7 336 405
ocen
6,7 10 1 336405
6,1 28
ocen krytyków
Spider Man
powrót do forum filmu Spider-Man

Lektor <3

ocenił(a) film na 7

Wczoraj leciał ten film na jakimś kanale... Polsat ? Oglądałem już go wiele razy ale tak z
ciekawości włączyłem sam początek i co zauważyłem na dzień dobry ? Sytuacja kiedy to
Mary Jane przypatruje się pająkom i podchodzi do niej Harry. Rozmowa wyglądała mniej
więcej tak:

Harry: I hate spiders !
Mary: I love them !
Harry: ... me too !

A co na to lektor ?

Harry: nie cierpię pająków !
Mary: ja je uwielbiam !

Na tym był koniec. Dlaczego opuszczają teksty które mogą być kluczowe w danej akcji ?
Ja osobiście gdy usłyszałem to po angielsku to mnie to nie powiem lekko rozbawiło ale
lektor.. kolejny raz udowadnia że Polska telewizja to jedno wielkie gó***.

ocenił(a) film na 6
mejki

to oglądaj zagraniczne kanały skoro tak świetnie umiesz po angielsku

ocenił(a) film na 7
wojtekrot

Nie, oglądam z napisami. I nie mówię tutaj o znajomości języka bo już widzę co próbujesz powiedzieć, a raczej zarzucić mi że się chwalę. Po prostu mówię że lektor opuszcza ważne słowa przez co film staje się denny.

ocenił(a) film na 6
mejki

Polski system tłumaczenia na tym właśnie polega i według mnie dlatego jest sto razy lepszy niż dubbingi średniej jakości do każdego filmu, czyli tak jak to jest w Niemczech, Czechach, Słowacji. Lektor nie podaje każdego tekstu, czyni to zawsze z opóźnieniem zmuszając widza do słuchania aktora. Dzięki temu tak naprawdę słyszymy wciąż oryginalne dialogi, a w podświadomości rejestrujemy tłumaczenie. Jest to niemalże polski patent, nie bez znaczenia jest tu głos lektora, a w Polsce naprawdę możemy się pochwalic pięknymi głosami.

wojtekrot

Tak, tyle, że wiele osób nie zna angielskiego, druga część zna, ale np. nie potrafi skupić się jednocześnie na dialogach oryginalnych i tłumaczonych. Lektor (a raczej tłumacz) maksymalnie obcina wszytsko co "zbędne", czyli żarty, przekomarzania, rozwinięcie wypowiedzi, porównania, pozostawia samą "esencję" słowa, sens. I o ile można znieść to w zwykłych filmach, to w komediach i sitcomach- masakra.

ocenił(a) film na 8
aka13

Na dvd nie ma w ogóle lektora

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones